ÖCALOĞULLARI
MADENİ YAĞLAR & FİLTRE

Ürünler

Madeni Yağlar


Filtreler

Hava Filtreleri

Motorlu araçlarda yanma odasına giden havayı en verimli ve arıtılmış şekilde göndermek için tasarlanmıştır.
Motorun, performansı ve az yakıt tüketmesiyle en yakından ilgili parçasıdır. Ne kadar kaliteli ürün kullanılırsa aynı orantıda aracımızın performansı artar, az yakıt tüketir ve motor çok daha uzun ömürlü olur. Kompresörlerde ise kompresörün kalbi olan vida bölümüne ne kadar temiz ve istenilen oranda hava gelirse, kompresörünüz ve fabrikanız o kadar sorunsuz, verimli ve uzun ömürlü çalışır.

Yakıt Filtreleri

Yakıt tankından çıkan yakıtın motora girmeden önce arıtılmasını sağlar. Bu özellikle son yıllarda çıkan enjektörlü araçların sağlıklı çalışması için çok önemlidir. Ucuz ve kalitesiz ürün kullananlar yılda bir kaç kez bu pahalı parçaları değiştirmek zorunda kalırlar. Bir de su ayırıcı yakıt filtreleri vardır, bunlar da sadece yakıtta bulunan suyu tutmakla görevlidirler.

Yağ Filtreleri

Motor yağı, Hidrolik yağı, Şanzıman yağı, vs. gibi motorlu araçlarda, makinalarda, tezgahlarda, hidrolik sistemlerinde yani yağ kullanılan her sistemde, sistemin sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmesi için kullanılır. Bu yağların kullanıldığı her sistemde sürtünme vardır ve bu sürtünme sonucu oluşan küçük parçacıklar yağa karışır ve bu parçacıklar ayıklanmaz ise sistemin kilitlenmesine kadar varan sonuçlar doğabilir. Bu yüzden yağ filtresi hem bu parçacıkları en iyi şekilde tutmalı hem de sistemin yağsız kalmaması için minimum seviyede bir direnç uygulamalı. İşi en zor olan filtrelerin başında geliyor yağ filtreleri. Fakat yine bilinçsiz kullanıcılarımız ve bazı daha çok para kazanmak isteyen oto parçacılar ve bazı ustalarımız bunun farkında değildirler. Filtre yağ kaçırmıyorsa görevini yapıyor zannederler ama öyle değildir. Filtrenin filtre yapan kısmı içerisindeki kağıdıdır ve bunu birçok filtrede gözle göremeyiz, gördüklerimizde de bunun kalitesinin nasıl olduğunu anlayamayız. O yüzden güvenilir markalı ürünleri tercih etmeliyiz.

Seperatör Filtreler

Genellikle kompresör ve vakum pompalarında kullanılır, hava ve yağı ayrıştırma özelliğine sahiptir. Sisteme kuru hava vermek için tasarlanmıştır. Kullanıldığı makine için hayati önem taşır. Özellikle Mann Filtre bu konuda dünya lideridir.

Kabin Filtreleri

Araçların kabinine giren havayı süzer ve temiz hava solumamızı sağlar. Araç içerisindekilerin akciğerlerinin filtresidir bir yerde ama maalesef kullanıcı bilinçsizliği burada da karşımıza çıkıyor. Piyasada satılan ürünlerin büyük çoğunluğunu kalitesiz olanlar oluşturuyor.

Hava Kurutucu Filtreler

Genellikle ağır vasıtalarda fren sistemlerindeki havanın nemini ve yağını filtrelemek için kullanılır. Son zamanlarda freni patlayan kamyonlara bakarsak bu filtrenin de hayati önem taşıdığını görür ve ucuz Çin mallarından uzak durmamız gerektiğini anlarız.

Su Filtreleri

Su soğutmalı büyük motorlarda kullanılan suda oluşan maddeleri filtreler. Ayrıca su tüketimi fazla olan fabrikalarımızda kullanılmak üzere tasarlanmış, sıfır kimyasal kullanılarak, en kirli, boyalı, çamurlu suyu bile geri dönüştürerek hem maliyeti düşürmekte hem de su israfını önlemektedir.

Gres Yağları , Sıvı Gres
Antifiriz Çeşitleri
Camsil , Saf Su , Üstübü , Bez
Balata Spreyi , Pas Sökücü, Sıvı Conta
Yağlama Cihaz ve Ekipmanları
Yağ & Filtre Değişim Servisi